progress_icon

Data założenia postępowania: 2024-05-07

Powiatowy Zarząd Dróg w Częstochowie

Jana III Sobieskiego 9

42-217 Częstochowa

NIP: 5732308295

Osoba kontaktowa:

Jacek Dziębór

tel:

e-mail: pzd.przetargi@czestochowa.powiat.pl

Wykonanie w formule zaprojektuj i wybuduj zadania inwestycyjnego pn.: „Budowa chodnika przy drodze powiatowej nr 1024S na odcinku Skrzydlów – Adamów, gmina Kłomnice”.

POSTĘPOWANIE NR Z168/44925

Tryb postępowania: Podstawowy z możliwością negocjacji

Znak sprawy: PZD.262.22.2024

Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Progi postępowania: Biuletynowe

Przedmiot postępowania:

1. Przedmiotem zamówienia jest: „Wykonanie w formule zaprojektuj i wybuduj zadania inwestycyjnego pn.: Budowa chodnika przy drodze powiatowej nr 1024S na odcinku Skrzydlów – Adamów, gmina Kłomnice”.

Zadaniem Wykonawcy będzie sporządzenie na podstawie PFU kompleksowej dokumentacji projektowo - kosztorysowej dla niniejszego obiektu, uzyskanie decyzji zezwalającej na realizację robót budowlanych na podstawie opracowanej dokumentacji oraz przebudowa drogi.

W ramach planowanego przedsięwzięcia przebudowana zostanie;

Etap I– opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowo - kosztorysowej dla niniejszego obiektu, uzyskanie decyzji zezwalającej na realizację robót budowlanych.

Etap II– wykonanie robót budowlanych w oparciu o przyjętą przez Zamawiającego dokumentację techniczną wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie lub zgłoszenie zakończenia robót budowlanych do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego.

Inwestycja obejmuje przebudowę drogi powiatowej DP Nr 1024 S poprzez budowę chodnika przyjezdniowego po jej zachodniej stronie od Km 4+717 do Km 3+327 (długość 1390m) o szerokości 2,3 m (w tym krawężnik 0,20m), w miejscu istniejącego pobocza i rowu przydrożnego.

Przedmiotowa inwestycja zlokalizowana jest w miejscowości Skrzydlów, w gminie Kłomnice powiatu częstochowskiego, w województwie śląskim. Szczegółowy zakres realizacji zadania zawiera Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ) oraz Program Funkcjonalno-Użytkowy (PFU) stanowiące integralną część SWZ.

Zamówienie obejmuje w szczególności:

1) opracowanie dokumentacji projektowej na podstawie Programu Funkcjonalno-Użytkowego (PFU) wraz z uzyskaniem wszystkich uzgodnień, opinii i decyzji administracyjnych, niezbędnych dla zrealizowania zadania inwestycyjnego, w tym decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach i pozwolenia wodnoprawnego, oraz uzyskania w imieniu Zamawiającego decyzji zezwalającej na realizację robót budowlanych. W ramach realizowanej dokumentacji projektant opracuje również projekty czasowej i stałej organizacji ruchu wraz z ich zatwierdzeniem w starostwie powiatowym. Ponadto Wykonawca złoży odpowiedni wniosek i uzyska decyzję na usunięcie drzew i krzewów kolidujących z projektowaną inwestycją i opracuje plan nasadzeń zastępczych w uzgodnieniu z Zamawiającym. Wykonawca zobowiązany jest również do uzyskania zgód właścicieli terenu przyległego w przypadku budowy zjazdów i dojść do furtek ze spadkiem w kierunku nieruchomości przyległych (lub zastosowania rozwiązań zapobiegających spływowi wód deszczowych na działkę przyległą z projektowanego zjazdu i/lub dojścia).

2) uzyskanie odstępstw od przepisów techniczno-budowlanych. W myśl Art. 9 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2023r., poz. 682, z poźn. zm.) Wykonawca jest zobowiązany uzyskać w razie konieczności zgodę na odstępstwo od przepisów techniczno budowlanych w ramach zaakceptowanej kwoty kontraktowej oraz czasu na ukończenie zadania.

3) dokumentacja projektowa w formacie *.pdf musi ściśle odpowiadać wersji papierowej, tj. musi zawierać jej całą zawartość (treść – opis techniczny, rysunki z podpisami projektantów, warunki techniczne wydane przez firmy branżowe oraz uzgodnienia) wraz ze stronami tytułowymi,

4) Wykonawca zapewni opracowanie dokumentacji projektowej z należytą starannością i zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami, normami oraz zasadami wiedzy technicznej, a w szczególności:

− ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2023r., poz. 682),

− ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych (Dz. U. z 2023r., poz. 645 z poźn. zm.),

− rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. z 2022r., poz. 1225),

− ustawy z dnia 10 kwietnia 2003r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych (Dz. U. z 2023r. poz. 162 z poźn. zm.),

− rozporządzeniami Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 2022r., poz. 1679),

− rozporządzeniami Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno – użytkowego (Dz. U. z 2021r., poz. 2454),

− rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno – użytkowym (Dz. U. z 2021r., poz. 2458),

− rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003r. w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz. U. z 2003r., Nr 120, poz. 1126 tekst jednolity),

− ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2022r., poz. 2556 z poźn. zm.) oraz przepisami wydanymi na jej podstawie i innymi przepisami obowiązującymi w tym zakresie,

− ustawy z dnia 23 lipca 2003r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz. U. z 2022r., poz. 840).

5) Przyjęte w dokumentacji projektowej wyroby budowlane (materiały i urządzenia) muszą być dopuszczone do obrotu i powszechnie dostępne na rynku. Ich zastosowanie zostanie uzgodnione z Zamawiającym na spotkaniach roboczych. Zastosowane wyroby (materiały i urządzenia) zostaną opisane w opracowanej dokumentacji bez wskazania ich znaków towarowych, patentów lub pochodzenia.

6) wykonanie robót budowlanych wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą w oparciu o dokumentację projektową wykonaną przez Projektanta wraz ze świadczeniami nie będącymi robotami budowlanymi. W ramach prowadzonej budowy Wykonawca zapewni:

- W razie konieczności nadzór przyrodniczy w zakresie wynikającym ze szczególnych przepisów oraz decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach przedsięwzięcia,

- Nadzór archeologiczny i przeprowadzenie ratowniczych badań archeologicznych, w zakresie wynikającym ze stanowiska konserwatora zabytków,

- Nadzór autorski nad opracowaną dokumentacją projektową,

- Uzyskanie pozwolenia na użytkowanie lub zgłoszenie zakończenia robót budowlanych do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego.

7) Wykonawca jest zobowiązany opracować i uzgodnić z Zamawiającym w terminie nie dłuższym niż 3 dni od daty zawarcia umowy na podstawie tabeli cen poszczególnych elementów robót złożonej przez Wykonawcę w ofercie harmonogram rzeczowo-terminowo-finansowy. Musi on uwzględniać wykonanie wszystkich robót objętych przedmiotem zamówienia, a więc zawierać wszelkie koszty składające się na cenę oferty, niezbędne do zrealizowania zamówienia z ich podziałem na poszczególne elementy, które mogą stanowić osobny element odbioru z uwzględnieniem terminów realizacji każdego z tych elementów.Harmonogram jest podstawą do rozliczania robót objętych przedmiotem niniejszej umowy, jak również podstawą do ustalenia należnego wynagrodzenia wykonawcy w sytuacji odstąpienia od umowy lub jej unieważnienia. W sytuacji, gdy wykonawca będzie zamierzał powierzyć podwykonawcom części przedmiotu zamówienia harmonogram musi określać wartości tych części. Będą one stanowiły górną granicę odpowiedzialności inwestora w stosunku do wynagrodzenia podwykonawców wykonujących daną część zamówienia, o której mowa w art.6471 § 3kc .

Wykonawcę obowiązuje konieczność zgłaszania Zamawiającemu każdorazowej zmiany harmonogramu w terminie do 3 dni od dokonania zmiany. Zmiany nie mogą dotyczyć kwot stanowiących górną granicę odpowiedzialności inwestora w stosunku do wynagrodzenia podwykonawców wykonujących daną część zamówienia.

1.1. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, tj. rodzaj robót do wykonania w ramach zamówienia określa dokumentacja techniczna(Program Funkcjonalno-Użytkowy (PFU) oraz Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ)) stanowiące załącznik zał. Nr 1doSWZ.

1.2. W przypadku zmiany obowiązujących norm jakościowych w trakcie trwania umowy, Wykonawca będzie zobowiązany dostosować jakość wykonywanych robót dotyczących przedmiotu zamówienia do nowych norm.

1.3. Warunki dodatkowe dotyczące przedmiotu zamówienia:

1.3.1. Wykonawca zobowiązuje się do udzielenia Zamawiającemu gwarancji jakości wykonania min. 60 miesięcy.

1.3.2. Zamówienie należy realizować w oparciu o obowiązujące w budownictwie drogowym normy, instrukcje, szczegółowe specyfikacje techniczne na roboty utrzymaniowe.

1.3.3. Zaleca się, aby Wykonawca zdobył wszystkie informacje, które mogą być konieczne do przygotowania oferty oraz podpisania umowy.

1.4. Zamawiający dopuszcza ujęcie w ofercie, a następnie zastosowanie materiałów równoważnych o parametrach technicznych nie gorszych niż określono w dokumentacji technicznej. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, ze oferowane przez niego dostawy materiałów do realizacji zadania spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.

Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Pzp w sytuacji, gdyby w dokumentacji, a więc w dokumentach opisującym przedmiot zamówienia, zawarto odniesienie do norm, ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 Pzp a takim odniesieniom nie towarzyszyło wyrażenie „lub równoważne”, to Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w każdej takiej normie, europejskiej ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych. W związku z powyższym należy przyjąć, że każdej: normie, europejskiej ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych występujących w opisie przedmiotu zamówienia towarzyszą wyrazy „lub równoważne". Zgodnie z art. 101 ust. 5 Pzp wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym w tych dokumentach, jest obowiązany udowodnić, poprzez dołączenie do oferty stosownych przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104–107 Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia.

1.5. Kod CPV: (kod wg Wspólnego Słownika Zamówień)

71300000-1Usługi inżynieryjne,

71320000-7Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania,

71322000-1Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej,

45200000-9Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej,

45231000-5Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych,

45233253-7Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych,

45233260-9Roboty budowlane w zakresie nawierzchni dla pieszych.

2. Termin wykonania zamówienia – w związku z dofinansowaniem przedmiotowego zadania i koniecznością rozliczenia w terminie wskazanym przezProgram Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych ostateczny termin wykonania zadania określa się na 18 miesięcyod daty podpisania umowy.

Wykonawca zobowiązuje się wykonać przedmiot zamówienia w następującym terminie:

1) etap I – wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej lub zaświadczenia właściwego organu o braku sprzeciwu do wykonywania robót budowlanych w przypadku zgłoszenia budowy/wykonywania robót budowlanych, w terminie do 9 miesięcy od dnia podpisania umowy;

2) etap II – wykonanie robót budowlanych i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie (jeżeli jest wymagane), w terminie do 18 miesięcy od dnia podpisania umowy.

3) Termin rozpoczęcia prac, o których mowa w Etapie I - ustala się na dzień podpisania umowy.

4) Termin rozpoczęcia prac, o których mowa w Etapie II - ustala się na dzień przekazania placu budowy w terminie do 7 dni od otrzymania dokumentacji projektowej z ostateczną decyzją o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej.

3.Klauzula informacyjna

Działając zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE – dalej w skrócie zwane RODO,informujemy, iż:

3.1. Administratorem Państwa danych osobowych jest Powiatowy Zarząd Dróg w Częstochowie z siedzibą przy ul. Jana III Sobieskiego 9,tel. 34/3229222, fax. 34/3785468

3.2. Kontakt z inspektorem ochrony danych jest możliwy pod adresem: ido@czestochowa.powiat.pl

3.3. Państwa dane osobowe przetwarzane będą na podstawie:

- art. 6 ust. 1 lit. b RODO - przetwarzanie jest niezbędne do zawarcia i realizacji umowy,

- art. 6. ust. 1 lit. c RODO - przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze,

- art. 6 ust. 1 lit. e RODO - przetwarzanie jest niezbędne do wykonania zadania realizowanego w interesie publicznym.

3.4. Państwa dane osobowe będą wykorzystywane w celu udzielenia zamówienia publicznego na podstawie przepisów Prawa zamówień publicznych(Ustawa z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych z póżn. zmianami) dalej „ustawa Pzp” oraz po udzieleniu zamówienia, w celu realizacji umowy.

3.5. Odbiorcami Państwa danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 18 ustawy Pzp (Dz. U. z 2023r. poz. 16005).

3..6. Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania w zakresie udzielenia zamówienia publicznego na podstawie ustawy Pzp oraz realizacji umowy do momentu wygaśnięcia obowiązków przetwarzania danych wynikających z przepisów prawa. Następnie dane osobowe zostaną zarchiwizowane zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. W przypadku unieważnienia postępowania o udzielenia zamówienia publicznego Państwa dane będą przetwarzane do momentu wygaśnięcia obowiązków ich przetwarzania wynikających z przepisów prawa, w tym przepisów dotyczących archiwizacji.

3.7. Obowiązek podania przez Państwa danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp.

3.8. Posiadają Państwa następujące prawa:

− na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych;

− na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania *;

− na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od Administratora Danych Osobowych ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO **;

3.9. W przypadku uznania, iż przetwarzanie danych osobowych Administratora narusza przepisy RODO, przysługuje Państwu prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (ul. Stawki 2, Warszawa 00-193).

3.10. Nie przysługuje Państwu:

− w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;

− prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;

− na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.

*Wyjaśnienie:skorzystanie z prawa do sprostowania nie może skutkować zmianą wyniku postępowania
o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w sprawie zamówienia publicznego w zakresie niezgodnym z ustawą.

**Wyjaśnienie: W postępowaniu o udzielenie zamówienia zgłoszenie żądania ograniczenia przetwarzania, o którym mowa w art.18 ust.1 RODO, nie ogranicza przetwarzania danych osobowych do czasu zakończenia tego postępowania.





Załączniki:

Odznacz wszystko w sekcjach
Zaznacz wszystko w sekcjach
Pobierz



PLN


Uwaga:

1. Wykorzystujemy platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z wykonawcami.

2. Rejestracja w bazie wykonawców, przeglądanie ogłoszeń oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.

3. Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade Zarejestruj się w bazie wykonawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto wykonawcy umożliwia otrzymywanie ogłoszeń od wielu Zamawiających.

4. Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.



Ogłoszenie nieaktualne

Czas na składanie ofert upłynął...