progress_icon

Data założenia postępowania: 2022-01-24

Powiatowy Zarząd Dróg w Częstochowie

Jana III Sobieskiego 9

42-217 Częstochowa

NIP: 5732308295

Osoba kontaktowa:

Jacek Dziębór

tel:

e-mail: pzd.przetargi@czestochowa.powiat.pl

Opracowanie dokumentacji projektowo-budowlanej dla budowy mostu w km 1+775 drogi powiatowej nr 1076S w m. Gorzelnia, gmina Blachownia.

POSTĘPOWANIE NR Z41/44925

Tryb postępowania: zapytanie o cenę

Znak sprawy: PZD.272.5.2022

Przedmiot zamówienia:

1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowo-budowlanej dla budowy nowego obiektu zlokalizowanego w km 1 + 775 drogi powiatowej nr 1076 S w m. Gorzelnia.

W ramach inwestycji przewiduje się rozbiórkę istniejącego obiektu mostowego i budowę nowego obiektu o parametrach:
Przedmiot zamówienia obejmuje opracowanie dokumentacji projektowej zgodnie z obowiązującymi przepisami w tym zakresie, wraz z uzyskaniem wszelkich uzgodnień, opinii, i decyzji, w tym uzyskanie w imieniu Zamawiającego decyzji pozwolenia na budowę. Przedmiot niniejszego zamówienia obejmuje również - w okresie rękojmi za wady i gwarancji jakości - nadzór autorski.

 Przed przystąpieniem do właściwych prac projektowych Zamawiający wymaga przedłożenia przez Wykonawcę projektu w wersji roboczej (projekt koncepcyjny) na mapie do celów projektowych (bez klauzuli PODGiK) do uzgodnień przedprojektowych w celu dokonania ewentualnych korekt oraz akceptacji. Należy przedstawić min. 2 warianty budowy mostu wraz z dojazdami. Projekt w wersji roboczej zawierał będzie m. in. proponowane rozwiązania konstrukcyjne i materiałowe, wstępnie określone parametry techniczne, projekt zagospodarowania terenu z określeniem powierzchni terenu niezbędnego do realizacji przyszłych robót budowlanych.

Opracowana dokumentacja projektowa musi:

Zawierać wszystkie uzgodnienia, decyzje, oceny, opinie, badania i inne dokumenty niezbędne do uzyskania przez Zamawiającego pozwolenia na budowę;

Uwzględniać wykonanie niezbędnych robót towarzyszących wynikających z przyjętych rozwiązań projektowych (projekty branżowe), w tym przebudowę skrzyżowań z drogami gminnymi w wymaganymi zakresie;

Zawierać projekt docelowej organizacji ruchu (zmiany) oraz tymczasowej organizacji ruchu na czas prowadzenia robót - zamawiający wymaga aby dokumentacja projektowa, w tym projekt organizacji ruchu, zapewniały zachowania ciągłości ruchu samochodowego oraz pieszych w trakcie realizacji robót.

Przedmiot niniejszego zamówienia obejmuje również - w okresie rękojmi za wady i gwarancji jakości - nadzór autorski. Wykonawca zobowiązany będzie w ramach niniejszego zamówienia i otrzymanego wynagrodzenia do min. 4 pobytów na budowie na wezwanie Zamawiającego. Przez pobyt rozumie się sprawowanie nadzoru autorskiego na i poza terenem budowy (w wymiarze maksymalnie 8 godzin w ramach jednego pobytu) - jeżeli wynika to z potrzeb realizacji zadania; w takim przypadku za teren pełnienia nadzoru będzie uznawana siedziba Wykonawcy, Zamawiającego, wykonawcy robót budowlanych i dostawcy materiałów, maszyn lub urządzeń. Każdy pobyt musi być potwierdzony wpisem do dziennika budowy. Czas reakcji Wykonawcy na wezwanie (pisemne lub drogą elektroniczną) wynosić będzie maksymalnie trzy dni robocze, a w przypadkach szczególnie skomplikowanych w terminie uzgodnionym z Zamawiającym.

Wykonawca sprawować będzie nadzór autorski zgodnie z warunkami określonymi w umowie, stosownie do art. 20 ust. 1 pkt. 4 Prawa budowlanego, w sposób zgodny z umową zawartą przez Zamawiającego z wykonawcą robót budowlanych oraz wynikający z zaistniałych potrzeb rozwiązywania problemów wynikłych na tle realizacji zadania.

Zakres zamówienia obejmuje:

Projekt przebudowy mostu wraz z dojazdami (5 egz.),

Przedmiar robót (2 egz.),

Kosztorys inwestorski (2 egz.),

Kosztorys ofertowy (2 egz.),

Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych (1 egz.)

Niezbędne projekty branżowe towarzyszące, m. in. projekt czasowej organizacji ruchu (4 egz.), projekt stałej organizacji ruchu (4 egz.) projekt tymczasowego obejścia dla pieszych wraz z tymczasowa kładka dla pieszych (4 egz.), informacja dotycząca bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (4 egz.), oraz inne niezbędne do realizacji inwestycji,

Niezbędne badania gruntu,

Dostarczenie Zamawiającemu pozwolenia na budowę nowego mostu wraz z pozwoleniem na rozbiórkę starego z Wydziału Administracji Architektoniczno – Budowlanej

Opracowania należy dostarczyć Zamawiającemu również w wersji elektronicznej, można zgrać na 1 płycie CD lub DVD.

Na pisemny wniosek Zamawiającego przekazywanie niezbędnych danych o projekcie, celem przygotowania wniosku o środki pomocowe.

Udzielenie Zamawiającemu odpowiedzi i wyjaśnień dotyczących zakresu robót objętego dokumentacją projektową w przypadku zapytań, lub wniesienia środków odwoławczych przez uczestników postępowania o zamówienie publiczne na roboty budowlane; stosowne wyjaśnienia Wykonawca zobowiązany jest przekazać niezwłocznie, lecz nie później niż w ciągu 2 dni roboczych od otrzymania zapytania drogą faksową, elektroniczną lub w formie pisemnej od Zamawiającego.

Zakres i cel opracowania

 Opis stanu istniejącego: 01025278

Istniejący most to obiekt jednoprzęsłowy o schemacie statycznym belki swobodnie podpartej.

Długość całkowita obiektu: 7,10 m

Szerokość całkowita obiektu: 7,60 m

Rozpiętość przęseł: 6,00 m

Szerokość jezdni / liczba pasów ruchu: 5,20/2 [m/szt]

Na istniejącym obiekcie nie znajdują się urządzenia obce.

 Droga powiatowa nr 1076 S posiada klasę Z.

Parametry techniczne do projektowania.

 Dokumentację projektową należy opracować przy następujących założeniach:

a) Most stały i dojazdy do obiektu:

- Klasa drogi powiatowej – Z

- Kategoria ruchu – KR3

- Nośność obiektu mostowego

– klasa A

- Długość dojazdów do projektowanego obiektu

– minimalna niezbędna do prawidłowego połączenia jezdni na obiekcie z istniejącym odcinkiem drogi powiatowej.

b) W zakresie budowy uwzględnić poszerzenie przekroju poprzecznego w celu uzyskania normatywnej szerokości jezdni, opaski bezpieczeństwa i chodników, wyposażenie obiektu w niezbędne urządzenia bezpieczeństwa ruchu.

 Inwestycję należy zrealizować w obrębie istniejącego pasa drogowego, a w przypadku braku możliwości technicznych należy dążyć do ograniczenia wejścia w tereny przyległe do niezbędnego minimum.

Główne etapy przebudowy:

Wykonanie tymczasowej kładki dla pieszych.

Rozbiórka mostu i przyczółków.

Wykonanie nowego mostu w miejscu istniejącego.

Wykonanie dojazdów do mostu.

Przedmiotowy most, projektowany w miejsce istniejącego będzie charakteryzował się następującymi parametrami techniczno – użytkowymi:

Nośność mostu – klasa „A” wg [PN-85/S-10030. Obiekty mostowe. Obciążenia],

Nośność pomostu - pojazd specjalny – klasa 150 – STANAG 2021 wg Rozporządzenia MTiGM z dnia 30 maja 2000 r. w sprawie warunków technicznych, jakimi powinny odpowiadać drogowe obiekty inżynierskie i ich usytuowanie (Dz. U. nr 63 poz. 735 z dnia 3 sierpnia 2000 r.).

Ustrój wolnopodparty jednoprzęsłowy

Szerokość jezdni: 2 x 3,0 m = 6,00 m.

Szerokość użytkowa obustronnych chodników: min. 2,00 m.

Szerokość całkowita obiektu 10,00m:

W ramach przebudowy mostu należy zaprojektować dojazdy z ujednoliceniem szerokości jezdni. W miejscach skrzyżowania z innymi drogami należy zaprojektować połączenie drogi głównej z drogami podrzędnymi w km 1+575 do 1+775/1+775 do 1+975.

Pozostałe warunki realizacji zamówienia:

Do obowiązków projektanta należeć również będzie uzyskanie zgody na wejście w teren od właścicieli nieruchomości w celu zrealizowania robót budowlanych (nie dotyczy ZRID).

Formę i zakres oświadczenia właściciela stanowiącego ”prawo do dysponowania terenem na cele budowlane” Wykonawca zobowiązany jest uzgodnić z Zamawiającym. Obligatoryjnym załącznikiem do zgody właściciela będzie fragment projektu zagospodarowania terenu.

Zamawiający w dniu podpisania umowy przekaże Wykonawcy pełnomocnictwo/upoważnienie do występowania w jego imieniu i na jego rzecz przed wszelkimi organami władzy i administracji publicznej, gestorami sieci itp. w celu dokonania uzgodnień, oraz uzyskania opinii i decyzji niezbędnych do uzyskania pozwolenia na budowę.

Zamawiający wymaga:

Dokumentacja projektowo-kosztorysowa musi zostać opracowana zgodnie z obowiązującymi przepisami i normami w tym zakresie, w tym:

Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2021 r. poz. 2351).

Rozporządzenia Ministra Rozwoju w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego Dz. U. z 2020r. poz. 169 oraz zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2021r. poz. 2454).

Rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. z 2021, poz. 2458).

Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2021r. poz. 2454).

Rozporządzenia Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 30 maja 2000r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogowe obiekty inżynierskie i ich usytuowanie (Dz. U. 2000r., nr 63, poz.735).

Rozporządzenia Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 2 marca 1999r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie (Dz. U. z 2016 r. poz. 124).

Rozporządzenia Komisji (WE) Nr 213/ 2008 z 28 listopada 2007r. zmieniającego Rozporządzenie (WE) Nr 2195/2002 Parlamentu Europejskiego oraz Rady w sprawie Wspólnego Słownika Zamówień (CPV).

Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003 r. w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz. U. z 2003 r., nr 120, poz. 1126 ).

Ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2021r. poz. 2373).

Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 1129).

Rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie ustalania geotechnicznych warunków posadawiania obiektów budowlanych (Dz. U. z 2012r.poz. 463).

Wytyczne zawarte w branżowych przepisach szczegółowych, obowiązujących Polskich Normach, zgodnie z zasadami wiedzy technicznej i założeniami Zamawiającego.

Innych niewymienionych powyżej aktów prawnych, niezbędnych do jego prawidłowej realizacji.

Klauzula informacyjna.

Działając zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE – dalej w skrócie zwane RODO,informujemy, iż:

1. Administratorem Państwa danych osobowych jest Powiatowy Zarząd Dróg w Częstochowie z siedzibą przy ul. Jana III Sobieskiego 9,tel. 34/3229222, fax. 34/3785468

2. Kontakt z inspektorem ochrony danych jest możliwy pod adresem: ido@czestochowa.powiat.pl

3. Państwa dane osobowe przetwarzane będą na podstawie:

- art. 6 ust. 1 lit. b RODO - przetwarzanie jest niezbędne do zawarcia i realizacji umowy,

- art. 6. ust. 1 lit. c RODO - przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze,

- art. 6 ust. 1 lit. e RODO - przetwarzanie jest niezbędne do wykonania zadania realizowanego w interesie publicznym.

4. Państwa dane osobowe będą wykorzystywane w celu udzielenia zamówienia publicznego na podstawie przepisów Prawa zamówień publicznych(Ustawa z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych z póżn. zmianami) dalej „ustawa Pzp” oraz po udzieleniu zamówienia, w celu realizacji umowy.

5. Odbiorcami Państwa danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 18 ustawy Pzp (Dz. U. z 2021r. poz. 1129 z późniejszymi zmianami).

6. Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania w zakresie udzielenia zamówienia publicznego na podstawie ustawy Pzp oraz realizacji umowy do momentu wygaśnięcia obowiązków przetwarzania danych wynikających z przepisów prawa. Następnie dane osobowe zostaną zarchiwizowane zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. W przypadku unieważnienia postępowania o udzielenia zamówienia publicznego Państwa dane będą przetwarzane do momentu wygaśnięcia obowiązków ich przetwarzania wynikających z przepisów prawa, w tym przepisów dotyczących archiwizacji.

7. Obowiązek podania przez Państwa danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp.

8. Posiadają Państwa następujące prawa:

− na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych;

− na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania *;

− na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od Administratora Danych Osobowych ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO **;

9. W przypadku uznania, iż przetwarzanie danych osobowych Administratora narusza przepisy RODO, przysługuje Państwu prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (ul. Stawki 2, Warszawa 00-193).

10. Nie przysługuje Państwu:

− w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;

− prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;

− na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.

*Wyjaśnienie:skorzystanie z prawa do sprostowania nie może skutkować zmianąwyniku postępowania
o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w sprawie zamówienia publicznego w zakresie niezgodnym z ustawą.

**Wyjaśnienie: W postępowaniu o udzielenie zamówienia zgłoszenie żądania ograniczenia przetwarzania, o którym mowa w art.18 ust.1 RODO, nie ogranicza przetwarzania danych osobowych do czasu zakończenia tego postępowania

Przedmiot zamówienia:

Lp. Przedmiot zamówienia CPV/Indeks Ilość J.m Miejsce realizacji Termin wykonania Załącznik/Link Uwagi
1. dokumentacja 71000000-8 1 komplet Czytaj

Kryteria oceny oferty:

Lp. Nazwa kryterium Waga kryterium
1. Cena 100%

Kryteria formalne:

  1. Termin płatności: 30 dni
  2. Miejsce dostawy: siedziba
  3. Koszt transportu: po stronie wykonawcy

Pytania do postępowania "Opracowanie dokumentacji projektowo-budowlanej dla budowy mostu w km 1+775 drogi powiatowej nr 1076S w m. Gorzelnia, gmina Blachownia."

Lp. Tytuł pytania Data wysłania pytania Status
Brak wyników do wyświetlenia


Załączniki:

Odznacz wszystko w sekcjach
Zaznacz wszystko w sekcjach
Pobierz

Waluta: PLN

Wartość poniżej kwoty określonej w PZP: Tak

Wybór oferty: Bez zastosowania aukcji elektronicznej

Termin związania ofertą: 30 dni

Możliwość składania ofert cząstkowych: Nie

Możliwość składania ofert równoważnych: Nie

Możliwość składania ofert wariantowych: Nie

Uwaga:

1. Wykorzystujemy platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z wykonawcami.

2. Rejestracja w bazie wykonawców, przeglądanie ogłoszeń oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.

3. Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade Zarejestruj się w bazie wykonawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto wykonawcy umożliwia otrzymywanie ogłoszeń od wielu Zamawiających.

4. Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.



Ogłoszenie nieaktualne

Czas na składanie ofert upłynął...